EKOenergia – roheline elekter

EKOenergia on elektripakettide PÜSIV ja TÄPNE lisavõimalus, mille korral garanteerime, et Teie poolt tarbitud elektrienergia on toodetud 100% kontrollitud taastuvatest allikatest (päikese-, tuule- ja hüdroenergia). Märgis tagab, et müüdava taastuvenergia elektrijaamad pole ehitatud looduskaitsealadele ning et osa elektri müügitulust investeeritakse taastuvenergia edasisse arendamisse. Väljastame teile selle kohta ka asjakohase tunnistuse.Valiku teinud tarbijatel on võimalus kasutada oma toodetel ja teenustel lisaväärtuse andmiseks rahvusvaheliselt tunnustatud kaubamärki – EKOenergia logo.

EKOenergia annab tarbijatele võimaluse panustada oma elektrienergia tarbimisega jätkusuutliku elukeskkonna arendamisse. EKOenergia korral aitate vähendada atmosfääri paisatavate heitgaaside kogust. Samuti on see hea võimalus panustamaks Eesti taastuvenergeetika sektorisse, et tagada elektrienergia tarnekindlus ka tulevikus.

 

Elektripakett PÜSIV hinnakiri

Lepingu pikkus 12 kuud


EKOenergia

Põhitariif, s/kWh
7.56

Päevatariif, s/kWh
8.16

Öötariif, s/kWh
6.96


Hinnad sisaldavad käibemaksu

Elektripakett TÄPNE hinnakiri

Tähtajatu leping


EKOenergia

Hind, s/kWh
NPS + 0.39


NPS / Nord Pool Spot elektribörsi EE hinnapiirkonna tunnihinnad
Hinnad sisaldavad käibemaksu

Täpsem informatsioon paketi kohta

EKOenergia on kaubamärk, mis annab Sulle kindluse, et Sinu poolt ostetud elekter on toodetud 100% taastuvatest energiaallikatest.

Peamine taastuvenergia allikas, mille päritolutunnistusi kasutame, on tuuleenergia.

Rohelise paketi valijatele väljastame ka EKOenergia logoga tunnistuse, mida tarbijatel on võimalik eksponeerida enda kodus või kasutada oma ettevõtte turunduses.

EKOenergia on rahvusvaheline rohelise energia märk, mis lisaks taastuvale energiale panustab ka jätkusuutlikusele. Tulenevalt sellest on ka elektritootjatele pandud nõulikumad tingimused.

Iga müüdud MWh eest maksame ka väikese sissemakse EKOenergia kliimafondi, mille abil arendatakse mitmel pool maailmas uusi taastuvenergia võimsusi. Valminud projektide kohta saate rohkem lugeda siit.

EKOenergia ökomärgis loodi 2013. aastal keskkonnakaitse organisatsioonide poolt eesmärgiga teha avatud elektriturul tarbijate valikut lihtsamaks.

Rohkem infot EKOenergia kohta saate lugeda siit

Sõlmi leping